KARTUŞ FİLTRE SİSTEMLERİ

Suyun istenilen mikronlarda arıtılmasını sağlayan PP malzemeden yapılmış kartuşlar sayesinde suda ki bütün pas, tortu, partikül, kum vb. maddelerin kartuş filtre gövdesinin içerisinde tutularak arıtılmasını sağlayan filtrasyon sistemidir.

Filtre gövdesi suyu arıtacak ana eleman olan kartuşlara yuvalık görevi yapar. Filtre gövdeleri PVC veya Paslanmaz malzemelerden imal edilmektedir. Kartuş Filtre Sistemlerinde kullanılan kartuşlar değişik mikron hassasiyetlerine sahiptir. Bu nedenle değişik kapasiteler için uygun hassasiyette uygun sayıda ve uygun özellikteki kartuşlar ile mikron mertebesinde hassas filtrasyon yapmak mümkündür.

Filtreye giren ham suyun özellikleri, filtrelerin kullanım süresi ve kartuşların kirlenme sürelerini etkileyen kriterlerdir. Kirlenen kartuşlar filtrenin basınç kaybını arttıracağı gibi filtreleme hassasiyetini de azaltacağı için değiştirilmelidir. Kademeli filtrasyon gerektiren proseslerde kullanım rahatlığı ve ekonomik oluşu açısından tercih edilen kartuş filtrasyon sistemleri ile su arıtma cihazlarının ön filtrasyonu sağlanır. Böylece ekipmanlardan uzun süreli verim elde edilir.

Paylaşabilirsiniz

Haber Bülteni
İndirimlerden Yararlanmak İçin